Письмо Президенту України В. А. Зеленському
Уважаемые жители пгт. Донское приводим тект письма Президенту Украины за подписью 454 жителей поселка для всеобщего ознакомления.
Сообщаем вам, что письмо отправлено адресату Почтой Украины. К сожалению, мы не смогли отправить ваше письмо электронной почтой, так как электронный почтовый ящик Президента перегружен.
Президенту України В. А. Зеленському
Жителі смт. Донське, Волноваського району, Донецької області,
mailto:ashkhot_@gmail.com http://donskoe.in.ua/index.php
ШАНОВНИЙ ВОЛОДИМИРЕ ОЛЕКСАНДРОВИЧУ!
До Вас звертаються мешканці смт. Донське, Волноваського району, Донецької області по життєво важливих для нас питань.
З 1947 року в нашому селищі існував унікальний Донецький хіміко-металургійний завод, що випускав продукцію для військово-промислового комплексу, авіа - і ракетобудування, радіоелектронної промисловості. Наш завод знаходився у групі 100 найбільш важливих підприємств СРСР.
З розпадом СРСР у 1991 році завод був підпорядкований Міністерству металургії України, а з 2000 року завод був приєднаний до ММК ім. ІЛЛІЧА (м. Маріуполь) як структурний підрозділ. Працюючих на заводі було близько 3000 чоловік.
Відповідно до спільного Наказу ФДМУ та Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.12.2015 р. N2033/1820, завод було передано як майновий комплекс (без людей) в управління науково-дослідному інституту НИОХИМ (м. Харків).
В результаті непродуманої і непрозорою зміни власника — селище, разом із заводом опинилися на межі зникнення.
Наше підприємство було містоутворюючим і забезпечувало всю життєдіяльність селища. Новий власник категорично відмовився нести витрати на утримання водопостачання, опалення та каналізаційних мереж, переклавши турботи про інфраструктуру селища на плечі державного бюджету та громади, яка не має на той момент коштів і профільних підприємств з обслуговування мереж. Селище було відключене від систем опалення та водопостачання.
Доведене до відчаю населення селища блокувало роботу заводу перекриваючи під'їзні дороги до нього. Завдяки узгодженим діям активу громадськості, СБУ і МВС району масштаб цих дій не прийняв загрозливих масштабів і наслідків.
За ініціативою громадськості на адресу всіх ешелонів влади, в тому числі і Президенту України, були направлені відповідні листи.
Розбираючись у ситуації, губернатор Донецької області Жебрівський П. І., на зустрічі з представниками керівництва підприємства, місцевого самоврядування та трудового колективу, зазначив, що наказ про передачу заводу був здійснений за спиною у жителів селища і трудового колективу непрозоро, не відповідала букві закону і передача заводу інституту. Ним було прийнято рішення з 19. 04. 16 р. створити комісію, у тижневий термін виробити рішення, яке максимально повно відповідає інтересам жителів селища Донське. Комісія була створена, але розпорядження губернатора виконала не в повній мірі.
Всі виробництва на заводі були зупинені, а персонал — звільнений.
З перших кроків діяльності керівництва НИОХИМа почалася активна вирізка обладнання і вивезення матеріальних цінностей, яка триває досі. Очевидно, їх метою є не життєзабезпечення та відновлення роботи заводу, а остаточне пограбування. Коли заводська охорона стала перешкоджати вивозу матеріальних цінностей — всі працівники охорони було звільнено і знову прийняті лише покірні!
Нове керівництво показало свою повну некомпетентність. На роботу було прийнято всього близько 200 чоловік, для видимості діяльності залишені дві примітивні технології виробництва зварювальних електродів і порошкового дроту, але основна частина персоналу займається вирізкою обладнання заводу.
Районна прокуратура за матеріалами розслідування СБУ, МВС навіть відкривала кримінальні справи щодо незаконного вивезення матеріальних цінностей з заводу, але потім — «вовки» залишилися ситі, а «вівці» - цілі, так як склад злочинів — зник!
Позбувшись роботи, люди почали виїжджати з села, і в першу чергу – молодь.
Просимо вас допомогти у вирішенні вищезгаданих проблем заводу, і залучення інвесторів, зацікавлених у його розвитку. Адже нормальна робота заводу вирішить багато проблем селища.
Зараз же частину населення селища розбурхала і вразила ще одна «новину»: в місцевій лікарні, яка існує в селищі багато років, закривається денний стаціонар на 10 ліжок. В цьому стаціонарі можна було пройти курс лікування населенню селища та навколишніх сіл. Персонал підлягає значному скороченню.
В результаті перших кроків медичної реформи вже зараз в Волноваської районної лікарні, що розташована в 20 км від селища, нескінченні черги. ЦРЛ явно не справляється з таким навантаженням, відповідно, і якість обслуговування дуже низька.
Основна ідея реформ у медицині адміністративними методами у Волноваському районі підривається «в корені» і Волноваська ЦРЛ перетворюється в «монополіста» по наданню медичних послуг.
На нашу думку, формування ринку медичних послуг має відбуватися природним чином, а не адміністративними заходами. Ідея реформ проста і зрозуміла. В результаті «комерціалізації» медицини, лікарні та лікарі робота яких не відповідають потребам хворого, залишаються без фінансування і самі вирішують – чи покращують свою роботу або закриваються. Решту отримують більше фінансування, і відповідно, збільшують оплату своїх послуг і якість своєї роботи.
Просимо вашого втручання і допомоги, щоб припинити процес адміністративного реформування медичних установ Волноваського району та нашої лікарні.
Як небайдужі громадяни України, ми намагаємося аналізувати причини сформованої ситуації. Наша думка суб'єктивна і ми не намагаємося її нав'язувати або когось повчати, але висловити її вважаємо своїм обов'язком.
Так у чому ж ми бачимо причину наших проблем? — у надмірному адмініструванні у всіх галузях нашого життя, в результаті чого ні громадськість, ні місцеві органи самоврядування жодним чином не можуть впливати на виникаючі труднощі.
- В області самоврядування. Протягом багатьох років ми не можемо провести вибори у Донську селищну Раду. Пояснюється це забороною таких виборів у «сірій зоні» у зв'язку з військовими діями. Але при цьому вибори Президента проводяться. Невже вибори в місцеві ради несуть більш велику небезпеку, ніж вибори Президента? Останніми рішеннями Донська селищна рада скасовується, і управління переходить районній раді. До чого це призведе, неважко здогадатися. «Низи» не зможуть контролювати «верхи» і впливати на їх вирішення.
- Завод переданий у державне управління «пройдисвітам від держави» і ніякого контролю над ним немає. Плачевний результат «на лице».
- Медицина. Проведені «реформи» призвели до погіршення медичного обслуговування населення в результаті «адміністрування» і «монополізації».
Дуже наочна схема «адміністрування» у Волноваському районі.
Вся влада в районі зосереджена в руках однієї сім'ї - батька (голови райради - Лубинца Д. В.), його сина (депутата Ради — Лубинца В.Д.), і другого сина (глави військово-цивільної адміністрації, Лубинца І. Д.)
Наслідки такого адміністрування для нашого селища плачевні.
Свою оцінку такої «діяльності» жителі селища висловили на виборах, не проголосувавши за «переобувшегося» депутата Лубинца В.Д. який вірно служив колишньому президентові Порошенко. Завдяки його бездіяльності, наш завод знищений, а селище залишено вимирати!
Шановний Володимир Олександрович, Ваші перші кроки на посаді Президента України вражають і вселяють в нас надію, і тому ми звертаємося до Вас, як Президента, допоможіть нам, зберегти те мізерне, що залишилося від заводу і «медицини» в нашому «вмираючему» селищі ДОНСЬКЕ (сіра зона), Донецької області!
ПІДПИСИ мешканців смт. Донське додаються на наступних аркушах. Всього 454 підписів.
01.10.2019
З деякими матеріалами та документами про життя нашого селища можна ознайомитися на нашому сайті http://donskoe.in.ua/index.php у розділах ХРОНІКА та ЗМІ.
1 комментарий
Комментарий от: viktorgulyayev [Участник]

Идет загрузка формы...
В страшном сне не могло раньше присниться, что такое предприятие, имеющее все необходимые ресурсы: трудовые, транспортные, территориальные и тд. можно будет довести до такого состояния. По сути, курицу, несущую золотые яйца, даже не зарезали, нет, а просто выбросили на выживание…И это не только в Донском, если разобраться. Такое чувство, что кому-то это необходимо - уничтожить экономический, производительный потенциал Украины. Переживаю вместе с вами, бывшие сослуживцы, лучшего жизненного периода и золотого времени для ДХМЗ и поселка.